?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Next Entry
Сучасний Київ, або ситуація в місті моїми очима.
chicha24
На сьогоднішній день для нас з вами вже стало майже звичним читати статті в газетах, або бачити репортажі в новинах, про різні громадські організацію які в Києві виступають проти. Проти чого власне? Я думаю, що список міг би бути просто вражаючим, бо кількість мітингів, пікетів, демонстрацій, акцій,в місті дійсно вражає. Не берусь тут судити чистоту мотивів всіх цих заходів, власне я думаю, що справжні мотиви всіх організаторів і учасників можуть бути відомі хіба що тільки Богові. Я просто хочу висвітлити свою особисту точку зору на ту ситуацію яка є місті. Хоча б тому, що я тут народився, тут живу, і мені не байдуже.
Одна з самих болючих тем це мабуть транспорт. Чому болюча? А ви спробуйте доїхати з ранку до своєї роботи якщо ви мешканець  Троєщини а працюєте скажімо на Теремках! ВЛІЗТИ хоча б в якийсь транспорт це вже майже успіх, тільки от ще б доїхати без заторів до найближчої станції метро, цього хотілося б дуже сильно. І я думаю це буде правда сказати, що подібна ситуація не тільки на Траєщині але і в багатьох інших районах столиці, і не тільки з ранку а і вечорі тільки в зворотньому напрямку. Власне мені скоро буде вже 28 років і скільки я себе пам'ятаю стільки влада Києва обіцяє зробити це чарівне метро на Троєщину. Це стало обов'язковим пунктом в передвиборчій програмі кожного кандидата у мери міста. Але треба похвалити метрополітен, відати йому належне,він із усіх видів транспорту працює дійсно послідовно, але до метро більшості мешканців столиці треба ще доїхати. Що далі у нас з транспортом, а "швидкісний трамвай". Мені сподобався на цю тему один коментар в інтернеті. Людина опублікувала статтю про те, що китайці проклали найдовшу в світі швидкісну залізнодорожню колію, яка якщо я не помиляюсь проходити навіть  мостом через якусь там протоку, а у нас в термін в два рази більший наші будівельники не можуть поміняти з десять кілометрів трамвайних шляхів. А наскільки якісно зроблено роботи, наскільки зручна нова система оплати проїзду, наскільки швидким став наш трамвай, як зручно стало без станції Повітрофлодська, і тому подібні сотні питань ви краще спитайте у тисячі мешканців які щодня користуються цим транспортом. Одна з ознак сучасного Києва, це звичайно затори на дорогах. Де їх тільки у нас немає? Мабуть просто не існує на мапі міста такого району де не було б проблемного руху автотранспорту. Сказати,що нічого не робиться з розв'язання цієї проблеми буде неправдою. Навпаки за останні роки збудовано багато мостів, розв'язок, але от диво проблема чомусь не вирішується! Чому??? Я не водій і я думаю їм видніше. Але ось мої спостереження. В центрі міста будуються,як гриби після дощу все нові бізнес центри, прогуляйтесь центром в робочій час. Важко буде не помітити, що всі тротуари для пішоходів перетворенні а автостоянку, що на дорогах щільність руху просто надмірна, і будівництво нових бізнес центрів не вирішує проблему а навпаки її тільки збільшує. Куди розумніше, як на мене було б все те що є в центрі міста рівномірно розподілити по всьому місту, але ні ми будували і будемо будувати офіси в центрі на щільним колом навколо нього, а потім будемо сваритись чому на дорозі колапс.Іще цікава ознака нашого менталітету, або велике питання до "Київпастрансу", як ви вважаєте людям приємно їздити в забруднених і пильних, салонах ваших автобусів, трамваїв, і тролейбусів? Молодці, що оновлюєте рухомий склад, але його ж треба доглядати, пилесосити, мити, і замість розбитих вікон вставляти вікна а не пофарбовану фанеру.
Все про транспорт мабуть годі і так чимало вийшло, хоча б тему можна було б ще продовжувати далі і далі. Перейдемо до іншої болючої проблеми, а саме житлової. "Еліта - центр", цим вже багато чого сказано, чи не так? Але біда, що "Еліта - центр" у нас такий далеко не один. Подібні скандали часто стають темою для наших ЗМІ. І навіть якщо вам пощастило і ваш дім вже майже збудували, в дію може вступити інша біда. А саме порушення технології будівництва, або його просто невідповідність пожежним, чи ще якимсь умовам. Прикладів таких будинків химер чимало, "Дніпровські вежі" або "Три багатиря", та і на Борщагівці є такі свої три велетні. В народі вже називають купівлю квартир в новобудовах "Українською рулеткою", або просто лотереєю.І це схоже на правду. Але ж не забуваємо ціна на житло в столиці по всім міркам  европейські, тільки б нам ще такі самі зарплати. Як пояснював мені один розумний чоловік, людям у яких є гроші вигідніше за все в умовах нашої доволі цікавої економіки, вкладати  свої кошти саме в нерухомість. Звідси і попит і звідси і відповідні ціни. Не знаю так це чи ні, але факт залишається фактом, поліпшити свої житлові умови в столиці може не кожен другий, не кожен п'ятий, мабуть навіть не кожен десятий. Тепер ми дуже близько наблизились до самої поширеної нашої проблеми, без цієї проблеми мені навіть важко вже Київ і уявити. Вона має назву Незаконні забудови!!! Той хто в нашому місті не був з років так п'ятнадцять вже з одного погляду на панораму міста з залізничного вокзалу, відразу б зрозумів, що від старого Києва не лишилося і сліду.Столиця повільно а інколи і не дуже, перетворилася з затишного стародавнього візуально і за відчуттями граду, в сучасний, бездушний, якщо хочете фаст-фудний мегаполіс. Не знаю друзі може це у мене щось не так з естетичним смаком, але будівля в стилі хай тек готелю "Hyatt" на софіївській площі або так званий будинок табуретка в марїнському парку навпроти однойменного палацу, явно не місце. І таких архітектурних невідповідностей за останній час просто безліч. Немає більше відчуття, що ти гуляєш старим містом, немає одного ансамблю, немає шарму, він втрачений. Мені це боляче визнавати, але Київ мого дитинства, Київ який я знав і любив схоже втрачений НА ЗАВЖДИ.

ПРОДОВЖЕННЯ СТАТТІ БУДЕ СКОРО....